מדבקות לקסן

מדבקות לקסן משמשות לציוד אלקטרוני משום עמידותו של החומר לקסן בשחיקה ובשימוש יומיומי. חומר זה ניתן גם לעיבוד באופן שאפשר ליצור בו בליטות לכפתורים, חלונות לתצוגה דיגיטלית, חיתוך צורני בשטנץ' או בלייזר ומשום כך הוא נכנס לשימוש נרחב בתעשיית האלקטרוניקה. מעבר לאיכויותיו של החומר נדרשת עבודת הדפסה מדויקת ועמידה בתנאים קשים. דפוס משי משאיר שכבת צבע הכי גבוהה מכל שיטות הדפוס האחרות, זו כנראה הבחירה הטובה ביותר להכנת מדבקות לקסן.

לקסן LEXAN הוא אחד השמות המסחריים של פוליקרבונט. חומר פלסטי, המשווק ביריעות (דפים), או בגלילים הניתנים לחיתוך לפי מידה. לקסן הוא חומר פלסטי בלתי שביר הניתן לעיבוד, כיפוף ללא חימום, חיתוך בפטנטוגרף, מכשירי C.N.C, או סימון וחיתוך בלייזר.

שימושים: עמידות מכסימלית של החומר בפני שבירה ועוד תכונות רבות כמו חסימת קרני U.V ואף עצירת כדורי רובה כאשר הלקסן הוא בעובי המכסימלי של 12.5 מילימטר בשתי שכבות דבוקות, לקסן משמש למטרות שונות, כמו : לחצני מגע במכשירים, לוחות תצוגה במכשירים חשמליים/אלקטרוניים, שילוב של לוחות תצוגה ולחצני מגע, בזיווד אלקטרוני, לפאנלים של מכשירים, ללקסן שימושים רבים בתעשיה בתחומים רבים.

החומר עבור מדבקות לקסן מגיע בדפים או בגלילים מעובי דק וקל לעיבוד כמו 0.75 מילימטר עד עובי של 12.5 מילימטר. בחברות שונות שמייצרות פוליקרבונט תחת שמות מסחריים שונים, יתכנו גם עוביים אחרים. בעובי המכסימלי שלו הוא משמש בין השאר, לחופות של תא טייס במטוסים, לחלונות במטוסי נוסעים ולרכבים מוגני ירי, לצבא, אחמי"ם או רכב דיפלומטי. ברוב המקרים להגנה בפני ירי משתמשים ביותר מאשר שכבה אחת של לקסן. מדבקות לקסן בדרך כלל נדרשות בעובי דק של 1 מילימטר עד 2 מילימטר.

לקסן מיוצר שקוף, מט עדין, מט גס וכמו כן במגוון רחב של צבעים בסיסיים. למטרת פנל תצוגה של מכשירים אלקטרוניים וזיווד אלקטרוני, בדרך כלל משתמשים בגרסאות של לקסן מט עדין, אם כי ניתן להשתמש בכל צבע או שקיפות לפי רצונו ודרישתו של מעצב המוצר.

כדי ליצור מדבקות לקסן משתמשים בדבק דו צדדי דק מהגרסה היקרה ביותר. הדבק הדו צדדי יהיה באיזורים בהם אין חלונות תצוגה, לחצני מגע מושקעים או מובלטים או נורות לד לחיווי מצב המכשיר.

ההדפסה על גבי המדבקה תיעשה בשיטת דפוס משי. זוהי שיטת הדפוס על גבי מוצרים עם עובי שכבת צבע הכי גבוהה מבין כל שיטות הדפוס ומכאן גם עמידותה של ההדפסה בשימוש יומיומי. שהרי מדבקות לקסן מיועדות בין השאר ללחצנים ומגע ידי אדם בכל הפעלה של המכשיר. הדפסת דפוס משי תשמור על שרשרת האיכויות של המוצר.

חברת פלרם הישראלית מייצרת גם היא לוחות פוליקרבונט באיכות גבוהה, תחת השם המסחרי PALSUN., זהו גם פוליקרבונט אשר ממנו ניתן לייצר פאנלים לתצוגה כפי שמייצרים מדבקות לקסן LEXAN

LEXAN הוא שם מסחרי רשום של חברת ג'נרל אלקטריק בארה”ב.

lexanadhesive1 

מדבקת לקסן למכשיר ויזהlexan1


מדבקות לקסן למכשיר אלקטרוני Sole.

לדף ראשי דפוס משי   /   צור/צרי קשר